Holowanie Kraków, a laweta

Czym różni się holowanie Kraków od usługi lawetą?

pomoc drogowa Kraków

Laweta czy holowanie Kraków?

Niespodziewane awarie auta, które uniemożliwiają dalszą podróż, bywają frustrujące. Na szczęście, pomoc drogowa Kraków służy swoim wsparciem. Jednak przed wezwaniem pomocy, warto zastanowić się czy lepsze będzie holowanie Kraków, czy auto laweta. W pierwszej sytuacji możemy ewentualnie poprosić o pomoc znajomego, dysponującego odpowiednim autem. Natomiast druga opcja, to konieczność skorzystania z możliwości, które daje profesjonalna firma. Także tylko fachowcy będą w stanie dowieźć części TIR, jeśli awarii uległa ciężarówka.

Wady i zalety holowania

Każda metoda zabrania auta z miejsca awarii lub wypadku, ma swoje dobre i złe strony. Aby podjąć trafną decyzję, warto wiedzieć z czym wiąże się holowanie Kraków.

Przede wszystkim usługa holowania może być wykonana szybciej. Wystarczy odpowiednie zaczepienie liny do holowania, aby móc rozpocząć procedurę. Nie jest w tym przypadku potrzebna specjalna llaweta Kraków. Do aut osobowych wystarczy inny samochód z odpowiednim silnikiem. Koszty, w przypadku holowania przez znajomego, będą znikome. Jeśli natomiast chodzi o profesjonalną pomoc drogową, wszystko zależy od aktualnego cennika oraz odległości, którą musi pokonać auto, aby dotrzeć do uszkodzonego samochodu.

Holowanie ma też wiele wad. Przede wszystkim jest to duże obciążenie, zarówno dla auta holującego, jak i holowanego. Istotne jest też to, co zepsuło się w samochodzie. Mobilny mechanik Kraków może stwierdzić, że holowanie nie jest możliwe. Szczególnie w przypadku poważnego uszkodzenia zawieszenia lub układu kierowniczego. Ewentualnie uszkodzenia mogą się też powiększyć na skutek ciągnięcia. To natomiast wygeneruje dodatkowe koszty naprawy. Niektóre auta nie mogą być holowane, szczególnie modele z napędem na cztery koła.

Kiedy sprawdzi się laweta?

Laweta Kraków, to najczęściej spotykana forma pomocy drogowej. Wystarczy jeden telefon, aby podjechała doświadczona ekipa i zabrała uszkodzone auto do naprawy. Dzięki temu można uniknąć dodatkowych uszkodzeń, które mogłyby powstać podczas holowania. Laweta jest przystosowana do przewozu różnych pojazdów. Dlatego stosuje się ją nie tylko w przypadku uszkodzeń, ale też przewozu pojazdów zabytkowych.

Tak samo, jak holowanie, laweta ma także swoje wady. Najczęściej jest to rozwiązanie droższe od holowania pojazdu. Szczególnie jeśli chodzi o większe dystanse. Dobre ubezpieczenie pokryje jednak koszty takiej operacji. Często zdarza się, że kierowcą lawety jest mobilny mechanik Kraków. Jeśli usterka okaże się błaha, naprawi ją na miejscu. To pozwoli kontynuować dalszą jazdę bez konieczności odwiezienia auta do warsztatu.

pomoc drogowa Krakówholowanie Krakówczęści TIRlaweta Krakówmobilny mechanik Kraków